Bublinkovou fólii nejčastěji využíváme pro logistické účely, například pro balení věcí před stěhováním, anebo pro zabalení zboží, odesílaného zákazníkům. S fólií lze ale také kouzlit úplně jinak, a možná, že vás nikdy nenapadlo, že byste fólii mohli použít i při malování bytu.
Zakrývání oken – zakrýt okna malířskou tenkou fólií je sice možné, ale fólie je tak tenká, že ji snadno protrhnete. Stačí o ni zavadit nohou a přestane plnit svůj účel. Bude vám zkrátka jen pro zlost. Namísto tenoučké malířské zakrývací fólie využijte docela obyčejnou fólii bublinkovou. Tloušťka bublinkové fólie je větší a jen tak ji neprotrhnete. Pro zakrývání oken je ideální, protože přes ní dobře vidíte a neubírá vám světlo a zároveň na vás nikdo nevidí zvenčí, nerozpozná uvnitř místnosti prakticky nic. Svým způsobem je to něco jako záclona, která zacloní nejen vás, ale i okenní rámy a parapety před potřísněním barvou.
Zakrytí podlahy – seškrabování staré malby je nejhorší prací při malování bytu. Stará malba je mazlavá a lepí se všude a na všechno, a když na podlahu rozložíte noviny, rozmáčí se na kaši a vy se budete pohybovat v té mazlavé břečce. Bublinková fólie na podlaze je nejlepší způsob, jak zakrýt podlahovou krytinu a zároveň se bezpečně pohybovat v prostoru s malířskými štaflemi. A pokud máte možnost fólii rozprostřít někde ve sklepě nebo na zahradě, necháte starou barvu vyschnout, z fólie ji pak lehce seškrábnete, vyhodíte a fólii můžete pro podobné účely využít opakovaně.
Zakrytí svítidel – nechce se vám čistit od malířské barvy svítidla? Není třeba, stačí fólií zakrýt lustry nebo závěsné lampičky a máte po starostech. Stejně tak ji můžete využít na cokoli jiného, na zakrývání nábytku, který v místnosti zůstal nebo částí omítky, která se malovat nebude nebo ji budete malovat později jinou barvou.