Soukromí i bez nutnosti mokrého zdění
Kdo chce mít na svém pozemku zajištěné dokonalé soukromí, musí tomu něco obětovat – tohle rčení platilo ještě poměrně nedávno, obnášelo to hlavně výstavbu cihlové nebo kamenné bariéry, a spolu s tím samozřejmě i vyhloubení základů. Byla to vždy záležitost na dlouhé týdny či měsíce, velice pracná a nákladná.
U betonových plotů je to jinak, tam se hloubí do země pouze otvory pro sloupky a po jejich ukotvení se do drážek zasouvají ploché panely, bez nutnosti je spojovat maltou, lepidly či tmely. Betonový plot se staví nasucho, a velmi rychle. Během víkendu máte hotovo.
Výhodou plotů z betonu je i jejich vzhled, materiál na výstavbu se na trh dodává v různých barvách i tvarových vzorech, rozhodně to není nudný, šedý prostor, který připomíná škaredé a ponuré vojenské stavby.
Technologie s životností desítek let
Když se stavěla vojenská opevnění před druhou světovou válkou, počítalo se s tím, že vydrží nápor hitlerovských vojsk v případě napadení republiky. Jak to nakonec s naší zemí dopadlo, víme všichni, ale podstatné je, že betonové bunkry tu stojí dodnes. U betonových plotů https://www.montazmpc.cz/ se sice nepočítá s tím, že by jejich životnost přesáhla sto let, ale čtyřiceti let by se dožít měly.
Nepotřebujete ani štětec, ani barvu a smirkový papír
Udržet dřevěný plot v perfektním stavu obnáší i občasné natírání. Podobným způsobem musíte udržovat a chránit před korozí i ocelové trubky pletivového plotu. U cihlových zídek se zas počítá s fasádou, což jsou další investice navíc.
S betonovým plotem se vás netýká ani fasáda, ani fasádní barva, ani koroze. Je to v podstatě bezúdržbová záležitost. Chcete-li, nemusíte se vašeho oplocení vůbec všímat dlouhá léta, a kdo z vás je pečlivý, pravděpodobně si neodpustí čištění plotu tlakovou vodou z hadice od prachu a nánosů mechů.